O nas

Cashmire Sp. z o.o. powstała w czerwcu 2015 r., a w październiku 2015 r. otworzyła swój pierwszy sklep w Krakowie przy ulicy Sławkowskiej 22.

cashmire

Inspiracją do stworzenia firmy była nasza podróż do Mongolii. Podziwialiśmy tam dziką przyrodę i bezkresne stepy, których nie zmieniła jeszcze ręka ludzka. Podróżowaliśmy wśród jurt koczowników i stad pasącego się na wolności bydła i kóz, w warunkach zupełnie odmiennych od tego, do czego przyzwyczailiśmy się w krajach uprzemysłowionych.

Na tle całej tej surowości warunków życia i ostrego kontynentalnego klimatu zobaczyliśmy jeden z najważniejszych produktów eksportowych Mongolii: kaszmir – materiał doskonale chroniący przed wymagającymi warunkami atmosferycznymi, w jakich żyją mongolscy koczownicy, będący równocześnie uosobieniem luksusu – delikatny, lekki, przepięknie się układający i elegancki.

Wróciliśmy do kraju z pomysłem, przekonani, że nie tylko nas, ale i naszych Klientów zachwyci naturalny luksus kaszmiru i już kilka miesięcy później powitaliśmy w naszym sklepie pierwszych Klientów.

Zapraszamy do obejrzenia naszej kolekcji na stronie internetowej oraz do odwiedzenia naszego sklepu.